fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-iconpinterest-icon

Burun Estetiği Ameliyatı

Adaylar Rinoplasti operasyonlarını sahip oldukları görüntüyü değiştirmek ya da nefes alma problemleri sonucu yaptırmak istemektedir.

Rinoplasti operasyonu erkek, bayan ayırt edilmeksizin burnu ile sorun yaşayan herkese uygulanan bir ameliyattır.

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Olabilir?

Burun estetiği ameliyatı burunda fiziksel bozukluklara sahip yani burunda eğrilik, uzun ve kısa problemleri, kemerli buruna sahip olma, sivri, uzun, geniş, dar burunlara sahip olanlar ile burun uçlarında genişlik ve darlık problemi çekenler burun estetiği ameliyatı olarak kendilerini daha güzel, sağlıklı hissedebilir.

Burun estetiği ameliyatlarında 16-17 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir.

Neden Burun Estetiği Ameliyatı Olmalıyım?

Her şeyden önce güzel bir burun ve yüz çevresi, sağlıklı bir burun yapısı için burun estetiği ameliyatı tercih edilebilir. Bizler burun estetiği ameliyatı ile burunda ki şekil bozukluklarını ve burun işlevsellerinde ki aksaklıkları giderebiliriz.

Burnunuzda eğrilik varsa ameliyat ile düzeltebilir, burunda kademeli bir kemer varsa bu kemer görünümünden sizi kurtarabiliriz. Burnunuzun ölçüleri ile oynayarak sizi uzun burun ya da kısa burun görünümünden uzaklaştırabiliriz. Burun uçlarında yaşanan genişlik ve darlık problemlerini ortadan kaldırır görünümde güzel, işlevsellikte iyi bir burun ortaya çıkarabiliriz. Burun estetik ameliyatı ile burun ucunuzda düşüklük varsa kaldırabilir ayrıca dudak ile ara mesafede düzeltmeler yapabiliriz.

Kısacası kendinizde eksik gördüğünüz kusurlarınızı ortadan kaldırmak ve sağlıklı, güzel bir burun için burun estetiği olmalısınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Burun estetiği ameliyatı ağrısız bir operasyondur. Genel anlamda halk arasında ağrılı ve sancılı bir ameliyat ve ameliyat sonrası durumu olduğu söylenir ancak burun estetiği ameliyatları asla sancılı ve ağrılı bir ameliyat değildir.
  • Burun estetiği ameliyatı süresi 2 - 3 saattir. Burun estetiği operasyonları çok uzun süren operasyonlar değildir. Ancak yine acele edilmesi gereken bir ameliyatta değildir. Burunda ki şekil bozukluğu, burun içi çalışmalar gibi kısaslar ameliyat süresini değiştirir.
  • Burun estetik ameliyatı sonrası yatılı kalmaksızın taburcu edilirsiniz. Burun estetiği ameliyatları sonrasında yatılı kalmanıza gerek bir durum olmamaktadır. Ameliyattan belli bir saat sonra taburcu edilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Türleri ve Uygulaması

Burun estetiği ameliyatı hastanın burun yapısı ve burun içi işlevselliğinde ki durumuna bakılarak açık ve kapalı olmak üzere iki yönteme ayrılır. Hangi yöntemin kullanılacağı doktor kararı ile belirlenir. Bu kararı verirken hastanın fizyolojik durumuna bakılır. Burun ucunda bir problem varsa ya da kıkırdak doku problemli ise daha kolay müdahale edilebilmesi ve sonucun daha iyi olması için açık yöntem burun estetik ameliyatı tercih edilir. Kapalı yöntem burun estetik ameliyatı ise, hastanın burun ucu ve kıkırdak dokusunda problem yoksa tercih edilen bir yöntemdir. Rinoplasti operasyonlarında en önemli kısas tekniklerin uygun hastaya kullanılması ve uygulama sonucunda çok daha doğal ve güzel sonuç elde etmektir.

İlgili Konular: