fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-iconpinterest-icon

Burun Estetiğine Uygun Bir Aday mıyım?

Burun Estetiğine Uygun Bir Aday mıyım?

Burun estetiği ameliyatı bayan ve erkek ayırt edilmeksizin burnu ile sorun yaşayan her bireye yapılabilmektedir. Burada sadece şunu belirtmekte yarar var 15 -16 yaşına kadar organlarımız gelişme evresini tamamlamadığı için burun ameliyatlarını 17 yaşın üstüne uygulanmasını öneriyoruz.

Eğer sizde burun ile yüzünüz arasında bir orantısızlık, eğrilik, şişlik, kısa ya da uzunluk, burun ucunda bir sıkıntı ki bu genişlik, büyüklük, sivrilik ve düşme olabilir estetik ameliyatı için bizimle görüşebilirsiniz.

Ameliyat öncesi fiziksel değerlendirme yapılması gerekmektedir. Bu fiziksel değerlendirme esnasında doktorunuz, burun yapısını inceler.Burunun şeklini, büyük ya da küçük oluşunu yüzünüz ile orantısını, burun içi kıkırdak ve doku yapısını, eğrilik yada burun üstü çıkıntıların nedenlerini araştırır. Ayrıca nasıl bir burun hayal ettiğiniz üzerinde de sizi dinler ve sonrasında olabilecek en iyi burun estetiği ameliyatı için raporunu hazırlar ve size sunar.

Estetik burun ameliyatı, genel anestezi almasında bir engel olmayan sağlık durumunda ve hormonal durumunda bir değişim, olumsuzluk olmayan kişilerde yapılabilir. Söz konusu ameliyat için uygunluğunuzu doktorunuza danışarak tespit edebilirsiniz. Ayrıca ameliyat öncesi anestezi doktoru raporu ve kan testleri sonucu da önemlidir. Ameliyat sırasında gribal bir hastalık ya da belirtisi olması durumunda  ameliyat ertelenir.

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Olabilir?

Bizler burun estetiği ameliyatı ile burunda ki şekil bozukluklarını giderebiliriz. Kalıcı güzelliğe ve sağlıklı bir buruna sahip olmanıza yardımcı olabiliriz. Burun estetiği ameliyatı burunda fiziksel bozukluklara sahip yani burunda eğrilik, uzun ve kısa problemleri, kemerli buruna sahip olma, sivri, uzun, geniş, dar burunlara sahip olanlar ile burun uçlarında genişlik ve darlık problemi çekenler burun estetiği ameliyatı olarak kendilerini daha güzel, sağlıklı hissedebilir.

Ayrıca burun vücudun en önemli yerinde yüzümüzün tam ortasında yer almasından dolayı güzellik kriterini de ilk etkileyen organdır ki, şekli bozuk olan burun kişiye psikolojik rahatsızlık da verebilir. İşte burun estetiği ameliyatı ile psikolojinize de destek olabilir, düzelmesinde büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatlarında 16-17 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir.