fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-iconpinterest-icon

Burun Estetiği Ameliyatında Doktor Seçimi

Burun Estetiği Ameliyatında Doktor Seçimi

Burun, yüzümüzün en çok dikkat çeken bölgelerinden biridir. Bazen çok güzel gözler, ağız, yanak ve çene yapısına rağmen bir yüzün burun nedeniyle çok hoş görülmediğine rastlanır. Bu durumu düzeltebilmek için uzun yıllardır yapılan burun estetiği ameliyatları gün geçtikçe daha başarılı sonuçlar vermeye başlamıştır. Yüz estetiği alanında yapılan ameliyatların büyük bir bölümü burunla ilgilidir ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Gelişen teknolojiler nedeniyle ameliyat süreleri hem kısalmış hem de ameliyat sonrasında hastanede yatış süreleri azalmıştır.

Ülkemizde yapılan en yaygın ameliyatlar arasında burun estetiği yer almaktadır. Cerrah ile hasta arasındaki ilişkinin en ideal seviyede yakalanması operasyon üzerinde olumlu katkılar sağlamaktadır. Hastanın sağlık sorununun anlaşılması sağlık sorunlarında en önemli konu başlıkları arasında yer almaktadır. Doktor seçilirken titiz bir süreç yaşanmalıdır. Alınan referanslar bu konuda kararların etkilenmesini sağlamaktadır. Sağlık sorunlarıyla ilgili doktor seçimi esnasında maddi konular en son düşünülmesi gereken konular olmalıdır. Özellikle burun ameliyatlarının belli bir standardı bulunmamaktadır. Hastanın ihtiyaçlarının ön planda tutulması ve her hastaya özel uygulamaların devreye alınması son derece önemlidir. Kişiye özel ‘’ terzilik ‘’ olarak da değerlendirilen işler, ameliyat öncesi ve sonrası için özel bir şekilde planlanmalıdır.

Doktor ve hasta ilişkisi uzun bir yolculuk olarak değerlendirilmelidir. İşlemler sonucunda hastanın sonuçtan memnun olması ve doktorun da yaptığı işten tatmin olması gerekmektedir. Doğru doktoru seçmek sürecin her anlamda olumlu yönetilmesini sağlayacaktır. Doğru bir doktor seçmek için öncelikle tavsiye almak ve referansları doğru değerlendirmek gerekmektedir. Önceden yapılan işlerin sonuçlarının görülmesi özellikle estetik ameliyatlarında büyük önem taşımaktadır. Hastasının taleplerini en iyi şekilde dinleyen ve onu yönlendiren doktorlar sonuç üzerinde de etkili olmaktadırlar. Başka doktorlar veya sağlık çalışanı yakınlardan tavsiye almak doğru hekimin belirlenmesi üzerinde etkili olacaktır. Doktorun becerisi ve deneyimleri hakkında bir bilenden onay almak hastayı da rahatlatacaktır. İnternetin sağlamış olduğu avantajlar sayesinde ilgilenilen doktorlar hakkında detaylı bilgiler edinilebilir.

Burun estetikleri plastik cerrahlar tarafından yapılabildiği gibi kulak burun boğaz cerrahları tarafından da uygulanmaktadır. Doktor seçiminde deneyim ön planda tutulmalıdır. Estetik bir anlayış ve el becerisi özellikle burun ameliyatlarında dikkatle incelenmesi gereken bir konudur. Yüzün diğer unsurları ile bütünlük sağlamayan bir yapı, istenen sonucun elde edilmesi konusunda dezavantaj olarak karşınıza çıkabilir. Burun estetiği sadece bir dış görünüş ihtiyacı olarak düşünülmemeli aynı zamanda sağlıklı bir nefes için de önem taşıdığı asla unutulmamalıdır. Burun fonksiyonları ve her türlü hastalık konusunda yeterli deneyime ve bilgiye sahip olan doktorlar başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. Sayı olarak çok fazla deneyime sahip olmak estetik ameliyatların en önemli koşuludur. Burnun iyi bir şekilde analiz edilmesi ve sonuçların net bir şekilde hasta ile paylaşılması sürecin karşılıklı olarak doğru bir şekilde planlanmasını sağlayacaktır.

Kendini sürekli olarak geliştiren ve hem yurtiçi hem de yurtdışı konferansları takip ederek yenilikleri uygulamaya alan doktorlar her zaman için tercih edilmelidir. Hastanın yaşanabilecek her türlü komplikasyona uygun olarak hazırlanması ve süreç içinde yaşanacaklar hakkında yeterli bilgiye sahip olması sorunların baştan önüne geçilmesini sağlayacaktır. Her ameliyatında aynı heyecanı duyabilen ve hazırlıklarını eksiksiz bir şekilde tamamlayan doktorlar hastalarının gözünde önemli bir değere sahiptir. Görsel sanatların ile ilgilenen estetik cerrahlar güzellik konusunda da farklı bir bakış açısına sahip olurlar.